Kutsal Kitaplar ve Sahifeler

Güneş ol, doğ!.. Perdesini kapatan utansın!..

EY İNSANLAR! KIYAMET VAKTİ DE GELECEKTİR; BUNDA ŞÜPHE YOKTUR.

Posted by alfaomega230 Ocak 30, 2010

HACC SURESİ, 5-9. AYETLER:

5. EY İNSANLAR! EĞER YENİDEN DİRİLMEKTEN ŞÜPHEDE İSENİZ, ŞUNU BİLİN Kİ, BİZ SİZİ TOPRAKTAN, SONRA NUTFEDEN, SONRA ALAKADAN (AŞILANMIŞ YUMURTADAN), SONRA UZUVLARI (ÖNCE) BELİRSİZ, (SONRA) BELİRLENMİŞ CANLI ET PARÇASINDAN (UZUVLARI ZAMANLA OLUŞAN CENİNDEN) YARATTIK Kİ SİZE (KUDRETİMİZİ) GÖSTERELİM. VE DİLEDİĞİMİZİ, BELİRLENMİŞ BİR SÜREYE KADAR RAHİMLERDE BEKLETİRİZ; SONRA SİZİ BİR BEBEK OLARAK DIŞARI ÇIKARIRIZ. SONRA GÜÇLÜ ÇAĞINIZA ULAŞMANIZ İÇİN (SİZİ BÜYÜTÜRÜZ). İÇİNİZDEN KİMİ VEFAT EDER; YİNE İÇİNİZDEN KİMİ DE ÖMRÜN EN VERİMSİZ ÇAĞINA KADAR GÖTÜRÜLÜR; TA Kİ BİLEN BİR KİMSE OLDUKTAN SONRA BİR ŞEY BİLMEZ HALE GELSİN. SEN, YERYÜZÜNÜ DE KUPKURU VE ÖLÜ BİR HALDE GÖRÜRSÜN; FAKAT BİZ, ÜZERİNE YAĞMUR İNDİRDİĞİMİZDE O, KIPIRDANIR, KABARIR VE HER ÇEŞİTTEN (VEYA ÇİFTTEN) İÇ AÇICI BİTKİLER VERİR.

6. ÇÜNKÜ ALLAH HAKKIN TA KENDİSİDİR; O, ÖLÜLERİ DİRİLTİR; YİNE O, HER ŞEYE HAKKIYLA KADİRDİR.

7. KIYAMET VAKTİ DE GELECEKTİR; BUNDA ŞÜPHE YOKTUR. VE ALLAH KABİRLERDEKİ KİMSELERİ DİRİLTİP KALDIRACAKTIR.

8. İNSANLARDAN BAZISI, BİR BİLGİSİ, BİR REHBERİ VE (VAHYE DAYANAN) AYDINLATICI BİR KİTABA DAYANMAKSIZIN, ALLAH HAKKINDA TARTIŞIR.

9. ALLAH YOLUNDAN SAPTIRMAK İÇİN YANINI EĞİP BÜKEREK (KİBİR VE AZAMET İÇİNDE) ALLAH HAKKINDA TARTIŞMAYA KALKAR. ONUN İÇİN DÜNYADA BİR REZİLLİK VARDIR; KIYAMET GÜNÜNDE İSE ONA YAKICI AZABI TATTIRACAĞIZ.

Reklamlar

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogcu bunu beğendi: